Starostlivosť a ošetrenie kabelky

BABSKÉ TIPY NA EKOLOGICKÉ ČISTENIE KABELIEK:

Milé dámy, ak pri čistení kabelky nechcete hneď siahnúť po chemických prostriedkov, odporúčamé vyskúšať najskôr babské receptúry na čistenie kabeliek, ktoré Vám zaručene pomôžu.

Kožené kabelky
Ak sa Vám stane, že si spôsobíte škvrnu na koženej kabelke, pokúste sa ju vyčistiť detským zásypom alebo výborný je aj prášok do pečiva. V prípade, že nemáte škvrnu, ale chcete ju mať peknú, čistú, natríte ju bezfarebným krémom na topánky a jemne preleštite octovou handričkou.
Biela kožená kabelka
Krásnu bielu koženú kabelku by sme chceli mať všetky. Ako to zabezpečíme? Jednoducho ju vyčistíme vyšľahaným vaječným bielkom a následne ju vyleštíme bielou handričkou.
Farebná kabelka
Účinný je opäť detský zásyp a následne ju preleštite flanelovou handričkou.
Kabelka z eko kože
Kabelka z eko kože vyčistíte handričkou so saponátom.


OŠETRENIE A ÚDRŽBA KABELKY

Na výrobu kabeliek sa používa široký sortiment materiálov od mnohých druhov koží až po materiály syntetické a textil. Prevažujúci materiál kabelky je vyznačený na každej visačke kabelky, príp. je zvýraznený v názve kabelky.
Hladká koža je koža s jemne štruktúrovanými a malými pórmi. Hladkú kožu čistíme vhodným kefkou, navlhčenou mäkkou handričkou alebo čistiacimi prostriedkami, ktoré sú vhodné pre čistenie koženej galantérie. Suchú kožu si prosím ošetrite krémom požadovaného odtieňa a vyleštite. Pre občasnú údržbu možno použiť aj samoleštiace hubky. Ak dôjde k premočeniu, dbajte na včasné vysušenie (nikdy nie v blízkosti silného zdroja tepla alebo na priamom slnku pretože by sa vám mohla zdeformovať) a nakrémovanie krémom pre príslušný druh kože a typ jej povrchovej úpravy. Príp. rozdiely v zafarbenie materiálu sú charakteristickým znakom prírodnej kože.
Vlasová koža (nubuk, velúr - semiš) je koža brúsená po líci alebo rube.
Vlasovú kožu (nubuk, velúr - semiš)  čistíte gumovou kefkou na semiš ihneď, ako zachytíte nečistoty na nej. Nubuk, Velúr,  Semiš, rád viaže na seba telesné tekutiny ako je pot, sliny,,,,, prach  a iné vplyvy vonkajšieho prostredia. Vlasovú, prípadne  kožu s chlpom, prosím nikdy nekremujte. Kabelku by ste mali impregnovať prípravkom v sprejoch určené pre tento typ kože. Tieto prípravky oživujú farbu a môžu byť farebné alebo bezfarebné. Dôležité je ošetrenie vlasových koží vhodnou impregnáciou zvyšujúcou odolnosť proti vode.
Sýte a pastelové farby kože môžu po istej dobe užívania zosvetliť, rovnako ako biela farba môže po istej dobe mierne zožltnúť. Tomu sa dá čiastočne zabrániť používaním bezfarebného krému.
Kabelku prosím ošetrujte radšej špeciálnymi prípravkami na lakované kože, ktoré pomáhajú uchovať pružnosť lakovanej vrstvy. Povrstvená koža - je koža, ktorá má na povrchu nanesenú či pripojenú vrstvu fólie. Má podobné vlastnosti ako laková koža. Tento materiál utrite vlhkou handričkou a utrite do sucha alebo používajte prostriedky určené k ošetreniu syntetických materiálov. Nosnosť kabelky záleží od jej veľkosti, tvaru a pevnosti materiálu. Hmotnosť obsahu v kabelke by mala byť priamo úmerná typu výrobku a pevnosti materiálu.

Nosnosť kabelky záleží od jej veľkosti, tvaru a pevnosti materiálu.
Odporučaná nosnosť kabeliek:
0,5 kg – spoločenské kabelky
   1 kg – kabelky, kabely a tašky na bežné nosenie
   2 kg – plážové kabely či tašky, detské vaky
   5 kg – pracovné kabely a aktovky
 10 kg – športové a cestovné kabely a tašky

AK SA VÁM MILÉ DAMY PODARÍ :-)
Mokrý výrobok z kože treba nechať voľne vysušiť pri izbovej teplote, nikdy nie na priamom slnku alebo na tepelnom zdroji. Pri čistení prosim nepouživajte chemické rozpúšťadlá ani riedidlá.
Spôsob odstránenia škvŕn od vody:
• navlhčite parou, príp. jemným rozprašovačom
• poprosíme nevytierať, ale nechať  ich  pozvoľne uschnúť
• vytrieť vlhkou hubkou a nakrémovať krémom, ktorý zodpovedá odtieňu výrobku
• koža môže stmavnúť, ale škvrny budú odstránené
Na odstraňovanie škvŕn od vody existujú špeciálne prípravky. Podľa intenzity by sa mala kabelka ošetriť 2-3 krát ročne krémom, ktorý zodpovedá odtieňu produktu. 
Škvrny od pera odstránite vatovou tyčinkou namočenou v zmesi lieh+voda (1:1), mastné škvrny (čerstvé) posypať magnezitom alebo kriedovým prachom a nechať 24 hodín pôsobiť. 
Produkty zo semišu a nubuku sú obzvlášť citlivé na premočenie.
Kabely, aktovky, tašky a peňaženky sú vyrábané z rôznych materiálov a každý z nich má svoje špecifické vlastnosti a spôsob údržby. Kovové ozdoby kabeliek môžu v priebehu užívania očierniť materiál kabelky. Pravidelným čistením materiálu zamedzíte trvalým farebným zmenám na výrobku.
Spôsob odstránenia škvŕn od mastnoty:
Na čistenie mastnoty z kože sa používajú gumenné kefičky, ktoré by mali mať v kazdej  predajni obuvi. Niektorí sa ich pokúčajú nahrádzať aj obyčajnou, tvrdou, bielou kancelárskou gumou. Taktiež je možné používať aj penový čistič na brúsenú kožu. Niekedy  zaberie aj autošampónom na čalúnenie z brúsenej kože

 

                                                     Veríme, že zakupený produkt Vám bude ešte dlho slúžiť.
                                                                                   ,, Made in Italy"

 

 

Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

spoľahlivosť

Overený zákazník,

neviem o nevýhode

Overený zákazník,

Nenasla som nevyhodu tohto obchodu

Overený zákazník,

Garancia najvyššej kvality
Vrátenie tovaru do 30 dní od zakúpenia tovaru.
Možnosť platenia kartou
Módna poradňa