NEZABUDNITE NA SVOJHO VALENTÍNA

Nezabudnite na svojho Valentína!

Vianočný nákupný a konzumný čas sa skončil a všetci sme si trochu vydýchli. Netrvalo to však dlho a v obchodoch sa objavujú rôzne romantické aj gýčové drobnosti, sladkosti, kvety či iné darčeky určené Vaším milovaným. Ani poriadne nevieme ako sa k nám tento sviatok dostal, či ho chceme oslavovať alebo ako naň reagovať. Preto Vám ho dnes priblížime a možno sa Vám už nebude zdať taký komerčný.

Postava svätého Valentína alebo Valentinusa sa v dejinách vyskytuje aspoň trikrát. Svätý Valentín bol kňaz, ktorý žil v Ríme v treťom storočí nášho letopočtu. V tomto čase rímsky cisár Klaudius II zakázal vojakom sobáše, pretože bol presvedčený, že ženatí muži nie sú dobrí vojaci. Valentín s ním nesúhlasil a rozhodol sa vysluhovať týmto mužom sobáše v tajnosti. Keď sa to Klaudius dozvedel, odsúdil ho na smrť. Iná legenda hovorí o svätom Valentínovi ako o mužovi, ktorý pomáhal kresťanským zajatcom dostať sa z krutého rímskeho väzenia. Nakoniec bol sám zajatý a vo väzení sa zaľúbil do dcéry svojho strážcu, ktorej pred popravou poslal list končiaci sa frázou „Od Tvojho Valentína“, ktorá sa používa dodnes. Azda preto, že v týchto príbehoch vystupuje svätý Valentín ako hrdinský, dobrý a romantický muž, stal sa v stredoveku jedným z najobľúbenejších svätcov v Anglicku a Francúzsku.

Dnes sa tento deň slávi v mnohých krajinách na svete a dostáva sa aj k nám ako Deň zaľúbených. Áno, je pravda, že je prevažne komerčný. Ale na druhej strane je to príležitosť prekvapiť a potešiť svojich najdrahších. Obzvlášť mužom treba pripomenúť, že my ženy sa vždy potešíme peknému darčeku.

Napríklad takej talianskej koženej kabelke Pisa vo výraznej červenej farbe. Je veľmi elegantná a zároveň praktická. Táto kabelka môže byť ozdobou každej ženy. Vhodný tip na malé valentínske potešenie je aj talianska crossbody kabelka Korzika. Je jednoduchá, pôsobí veľmi žensky a je dostupná v mnohých farebných prevedeniach.

A čo by ste mohli darovať Vy jemu? Napríklad kvalitné kožené puzdro na dokumenty značky Wojewodzic. Alebo poriadnu koženú peňaženku. Niekoľko kvalitných inšpirácií nájdete na našej stránke  peňaženky pánske 

Veríme, že sme Vás aspoň trochu navnadili osláviť tohtoročný sviatok svätého Valentína. Poďakovať za lásku od blízkej osoby a potešiť sa navzájom pekným darčekom. Prajeme Vám príjemné spoločné chvíle!

Vaša Juls

 

Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Rýchly a spoľahlivý obchod.

Overený zákazník,

spokojnosť s dodaným tovarom

Overený zákazník,

Veľmi prehľadná ponuka, kabelky sú naozaj pekné a kvalitné.

Overený zákazník,

Garancia najvyššej kvality
Vrátenie tovaru do 30 dní od zakúpenia tovaru.
Možnosť platenia kartou
Módna poradňa