JE PRAVÁ KOŽA DOKONALE HLADKÁ?

Dôvodom prečo píšem tento blog, je to, že klient niekedy požaduje od koženej kabelky jej povrchu z pravej kože taký hladký povrch ako od syntetickej kože. Musím povedať, že vzhľad pokožky nie je dokonale hladký, ani jednotný a nemenný v štruktúre. No nemalo by sa to považovať za nevýhodu. Veď naša pokožka nie je dokonale hladká.

Keď si uvedomíme, že na kabelke je pravá koža, tak tá sa od vašej pravej kože výrazne nemá líšiť. Preto sa nečudujme, že napríklad hovädzia koža, z ktorej sa šijú kabelky a tašky v taliansku, môže mať drobné sfarbenie , otlaky, malé jazvy a dokonca aj strie.

                                                                                                                 

Kabelku si samozrejme môžete ušiť z dokonale kvalitnej a hladkej kože. Treba však myslieť a počítať s tým, že takýto silný výber kože na každý kus tašky musí mať za následok minimálne zdvojnásobenie ceny. A čo viac, čím je taška väčšia, tým väčší je jeden kus kože na jej výrobu a tým ťažšie je vybrať takú dokonale hladkú po celej ploche. Tak napr: v obuvníckom priemysle a to na topánkach sa tento problém takmer nevyskytuje, pretože sa používajú menšie kúsky kože a tá sa natiahne do tvaru topánky, takže už nie sú viditeľné napríklad niektoré záhyby.

Výrobcovia sú však vynaliezaví a existujú spôsoby, ako sa vyhnúť veľkým stratám kože pri výrobe.
Napríklad  -  zalakujú pravú kožu  

                                                                                                       

Lakovaním sa ovplyvní vzhľad aj správanie pravej kože pri jej používaní. Najlepšie vlastnosti a odolnosť má nepochybne nelakovaná lícová koža, práve tu sú však všetky nedokonalosti lícovej usne najviac viditeľné.

                                          

 

Samozrejme, na našom internetovom obchode www.kabelkynet.sk sa snažíme kožu vyberať tak, aby bola kabelka vzhľadovo čo najdokonalejšia, aby splnila očakávania našich dám. No neprezradím žiadne tajomstvo, ak poviem, že existujú dámy, ktorí si chcú kúpiť len koženú kabelku, ktorá nie je vzhľadovo dokonalá.
Oni vedia, že majú do činenia s prírodným produktom a vedia že, nedokonalosť a  zrnitosti kože je takmer vždy zárukou jej vysokej úžitkovej kvality.

 

 

Apolonia

Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Kabelka sa mi páči som spokojná s nákupom.

Overený zákazník,

Som spokojná s týmto internetovým obchodom po každej stránke.

Overený zákazník,

rýchle vybavenie, kabelka vo výbornej kvalite

Overený zákazník,

Garancia najvyššej kvality
Vrátenie tovaru do 30 dní od zakúpenia tovaru.
Možnosť platenia kartou
Módna poradňa