4 otázky pri výbere kabelky

AKO si vybrať tu "správnu"?

Každá dáma má svoj vlastný a individuálny vkus či kritéria pri výbere kabelky. Preto by sa mal nákup takého dôležitého kúsku do jej šatníka ako je kabelka starostlivo premyslieť. Hovoríme z vlastných skúsenosti, pretože síce získame krásnu tašku,
ale ona samotná nemusí spĺňať jej základné funkcie. 
 

 

  

 

Už ako malé dievčatká sme milovali kabelky a tašky. S týmto pocitom vyrastáme a vášeň pre kabelky v nás silnie. Kabelka sa tak pre nás stáva dôležitým doplnkom osobnosti, a preto je dobré  zamyslieť sa nad tým, či je dobré na nej šetriť. Prichádzame k tomu, že dámska kabelka nie je len prvkom štýlu, ktorý zdobí náš vzhľad každý deň. Okrem estetických funkcií má aj dôležitú praktickú úlohu. V kabelke predsa nosíme všetky potrebné veci bez ohľadu na to, či ideme do práce alebo za zábavou. A práve kabelka je jednou z tých doplnkov, ktoré rozhodujú o našom konečnom vzhľade, a preto druh kabelky môže radikálne zmeniť NÁŠ celkový charakter. 

Pri samotnom výbere našej kabelky sa často oddávame emóciám, pretože na pohľad pekná jemná kabel(k)očka, ktorú vidíme na ktoromkoľvek e-shope nás očarí svojim vzhľadom, láka nás atraktívnou cenou, tak ju bez premýšľania kupujeme. No po nejakom čase sa ukazuje, že je veľmi málo príležitostí na to, aby sme sa mohli s ňou odprezentovať. Myslím, že každej dáme sa stalo to, že vo svojom šatníku leží kúsok, či už v podobe oblečenia alebo doplnku, ktorý sa stal ležiakom.

 

Čím sa riadiť pri kúpe kvalitnej kabelky, aby sa stala doplnkom s charakterom, ale bola aj užitočná???:


1. Aký bude účel kabelka plniť?

Ak hľadáte hľadáte na našej stránke kabelku, ktorú chcete nosiť každý deň, určite sa zamerajte na jej veľkosť. Každá z nás dobre vie, koľko drobností a čo si v kabelke nosíme. Kabelka či taška, ktorá sa nosí bežne, môže byť stredne veľká, v tom prípade, že nosíte ešte aj aktovku na dokumenty. Rozhodne tu odporúčame klasické tvary kabeliek, ktoré Vám dodajú charakter elegancie. Pretože všetky veľké kabelky typu vrece sú dokonalým riešením pre študentky, prípadne mladé mamy, ktoré na bežný deň upredňostňujú ležérny či športový štýl a nosia pri sebe množstvo potrebných vecí. 
                         Vrecia či shopperky sú veľké tašky, ktoré slúžia počas dňa na prenos množstva každodenných predmetov.                                                                     

Pri výbere kabelky k večerným šatám by sa malo pamätať na to, že je primárne dokonalým doplnkom k róbe. V tomto prípade sa nemôže dávať dôraz na objem pomestených vecí do kabelky, ale na jej veľkoleposť a vzhľad, ktorý sa hodí k outfitu.     
  

 2. Zodpovedá kabelka môjmu štýlu?

Ak vezmeme do úvahy, že potrebujeme dokonalú kabelku, tak tá by mala vyjadrovať štýl a spôsob, akými sa dáma prezentuje. Kabelka by mala byť akousi " malou bodkou nad A" pri zostavovaní Vášho oblečenia. Preto stojí za to prispôsobiť kabelku k tomu, čo robíme každý deň a štýlu nášho oblečenia. Nie každá žena (pokiaľ vieme) si môže dovoliť voľný športový vzhľad podčiarknutý batohom. Takýto dizajn nefunguje pre ženy, ktoré pracujú v kancelárii či v úrade - iba ak by preferovali voľný štýl po pracovných hodinách. Efektné a modely s fantáziou budú vhodné pre ženy, ktoré sa môžu označovať ako umelecké duše, zatiaľ čo obdivovatelia klasiky by mali siahnuť po tradičnej klasike. 

 

   
3. Zodpovedá mojej osobnosti?

Tento aspekt dámy často u kabeliek prehliadajú, ale nedostatočne zvolený model kabelky môže dosť odhaľovať všetky nedostatky našej postavy. Ženy mohutnejšieho typu by sa mali vyhnúť veľkým vreckám, pretože takéto modely ešte viac narúšajú ich proporcie. Okrem toho dlhé  ramienka na plecia spôsobujú to,  že žena vyzerá ešte nižšie ako v skutočnosti je. Kabelky s dlhými ramienkami sa taktiež nehodia k dámam, ktoré majú široké boky. Dlhé ramienka na kabelke a nosenie kabelky crossbody môžu opticky ešte viac boky rozširovať.


4. Aká farba dominuje v mojom šatníku?


Vaša kabelka by mala zodpovedať vášmu šatníku. Dámy, ktoré majú svoj šatník dominovaný farebnými vzorovanými šatami neodporúčame, aby sa pridali k takémuto štýlu ešte ďalší farebný prípadne krikľavý akcent. Myslíme, že kabelka k Vám bude oveľa viac pasovať v jednofarebných univerzálnych farbách, ktoré pasujú ku kvetinovým outfitom. Na druhej strane pre dámy, ktorým v šatníku dominujú jednofarebné oblečenie v tlmených farbách, si môžu dovoliť trochu farebného šialenstva v dodatkoch. Taška so vzormi alebo v nezvyčajnej farbe oživí konzervatívny štýl, ktorému dodá jedinečný charakter.

 

 

--- tým kabelkynet.sk ---

Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Kabelka sa mi páči som spokojná s nákupom.

Overený zákazník,

Som spokojná s týmto internetovým obchodom po každej stránke.

Overený zákazník,

rýchle vybavenie, kabelka vo výbornej kvalite

Overený zákazník,

Garancia najvyššej kvality
Vrátenie tovaru do 30 dní od zakúpenia tovaru.
Možnosť platenia kartou
Módna poradňa