AKO SA SPRÁVNE STARAŤ O KOŽENÉ KABELKY

                                                    

Milé dámy, určite ste si všimli, že zima sa nám pomaly končí. Ako každý rok, aj teraz nás čaká pár týždňov nevyspytateľného a náročného počasia. Sneh sa bude miešať s dažďom, občas nás poriadne vyfúka  a ukáže sa aj slnko. Aby toto meniace sa počasie zvládli aj naše drahé kožené kabelky, prezradíme Vám dnes ako sa o ne správne postarať.

Hladká koža

Na vyčistenie kabeliek s hladkým koženým povrchom Vám stačí jemná handrička a mydlová voda. S vodou to nepreháňajte, handrička má byť len jemne navlhčená, aby sa koža nepoškodila. Pre údržbu kabelky je dôležité pravidelné ošetrovanie impregnačnými prostriedkami určenými na kožu. Tieto krémy majú v zložení včelí vosk, o ktorého pozitívnych účinkoch nepochybujeme.

Brúsená koža

Rozlišujeme dva typy brúsenej kože velúr a nubuk. Velúr je koža brúsená od strany od mäsa a je hrubšia a odolnejšia. Nubuk je jemnejší a náročnejší na údržbu. Brúsená koža vpije do seba vlhkosť aj mastnotu, a tie zanechávajú nepekné škvrny. Ak vlastníte kabelku z brúsenej kože, buďte teda opatrnejšia. Tieto kabelky sa čistia za sucha pomocou kefky, prípadne špeciálnych gúm určených na údržbu brúsenej kože.

Lakovaná koža

Lesklým kráskam hrozí najmä mechanické poškodenie. Tieto škrabance neznášame, no musíme s nimi počítať. Na starostlivosť používajte výlučne flanelovú handričku a krém určený na lakovaný povrch kože. Na impregnáciu tentokrát zabudnite, pri lakovanej koži má opačný účinok a ničí jej kvalitu.

A na záver ešte niekoľko pravidiel, ktoré sa určite oplatí dodržať:

  • Kabelka nepatrí na zem
  • Kabelka potrebuje pravidelnú starostlivosť a údržbu
  • Zistite aká je nosnosť Vašej kabelky a dodržujte ju
  • Kabelku nikdy neperte
  • Pri sušení nevešajte kabelku za jej uši
  • Pri vnútornom znečistení kabelky napríklad od rúžu pomôžu vlhčené vreckovky a  voľné sušenie 

 

Koža je luxusný materiál, typický svojou trvanlivosťou a odolnosťou. Ak sa budete o svoju koženú kabelku poriadne starať, bude Vám dobre slúžiť celé roky.

Vaša Juls

 

Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

Nenasla som nevyhodu tohto obchodu

Overený zákazník,

Tovar mi prišiel rýchlo kvalita výborná

Overený zákazník,

Rýchly a spoľahlivý obchod.

Overený zákazník,

Garancia najvyššej kvality
Vrátenie tovaru do 30 dní od zakúpenia tovaru.
Možnosť platenia kartou
Módna poradňa