AKO PREDÍSŤ FAUX PAS V SPOLOČNOSTI

Dostali ste pozvánku na formálny obed či večeru? Chcete byť za dámu, ale nie ste si úplne istá? Dnes Vám prinesieme niekoľko užitočných rád, ktoré platia pre používanie kabelky v spoločnosti. 

                                                                            

NEPOKLADAŤ!

Kožená kabelka v žiadnom prípade nepatrí na zem. Je to neprípustné, považované za spoločenský prešľap a kabelka je tak vystavená špine a zakopnutiu okoloidúceho. Ak vás napadlo položiť ju na stôl pred seba, opäť zle – je to neslušné a nehygienické – nezabúdajte , že to isté platí aj pre mobil a peňaženku! Operadlo stoličky síce vyzerá lákavo a je aj po ruke, no pôsobí neesteticky. Kam ju ale položiť aby bola po ruke, no nikoho tým neurazíme?

Spoločenská etiketa hovorí, že kabelka patrí na stoličku za nás. Na spoločenské akcie preto neťahajte so sebou kufor plný zbytočností a siahnite len po potrebných veciach, aby kabelka nezaberala viac miesta ako vaša maličkosť. Kabelka za vašim chrbtom vás  navyše  núti k vzpriamenej postave a vy máte o sebavedomé a slušné držanie tela postarané. Ak máte malú listovú kabelku, nič nepokazíte, ak si ju položíte kolená. Niektoré luxusnejšie reštaurácie sú na naše kabelky pripravené a pri stole je okrem stoličiek pre vás pripravená aj malá, pre vašu kabelku.

                                             

MUŽ - NOSIČ

Povinnosťou každého muža je pomôcť vám s nákupom, no nech vás ani nenapadne podávať mu svoju kabelku. Kabelka je doplnok dámy, súčasť jej outfitu, ukazovateľ jej osobnosti. Náušnice predsa tiež nedávate nikomu nosiť aj keď to občas preženieme s ich veľkosťou. Kabelku si žena nesie hrdo a sama.

KVALITA SA NOSÍ SAMA!

Kabelka je doplnok, na ktorom sa nešetrí. Tak ako nám môže zaručiť pozdvihnutie a úspech, tak nás môže aj poriadne strápniť - ak je opotrebovaná, ošúchaná či poškodená. Preto odporúčame kožené kabelky, ktoré sú kvalitné, odolné a určite sa do nich oplatí investovať. Pozor na lacné napodobeniny značiek, ktorých je na trhu viac než dosť! Ak nemáte financie na kúsky svetových dizajnérov, vyberte si radšej menej známu značku ako nosiť napodobeninu, ktorá vás zosmiešni.

                                        

ĽAVÁ JE TÁ PRAVÁ

Kabelka sa podľa etikety nosí na ľavom ramene, prípadne na ľavom lakti- ako Parížanky. Pravá ruka slúži vo formálnom pozdrave na podanie ruky a vy môžete pri prehadzovaní kabelky z ruky do ruky pôsobiť zmätene. Buďte pripravená a myslite na to.

                                                                          

NECHAJTE JU VYNIKNÚŤ

Myslíme teraz na Vašu kabelku! Ak máte krásnu a kvalitnú kabelku, ostatné doplnky nemusí byť vôbec vidieť. V tomto prípade sa držte pravidla menej je niekedy viac, aby ste nepôsobili rušivo a nepokazili celý dojem.

Je jedno na akú príležitosť ste dostali pozvanie. Teraz ste už pripravená a poučená sebavedomá dáma, tak sa pekne vystrite, usmejte a užite si to!

Vaša Juls

Overené našimi zákazníkmi

Pozrieť hodnotenie na Heureka.sk

spoľahlivosť

Overený zákazník,

neviem o nevýhode

Overený zákazník,

Nenasla som nevyhodu tohto obchodu

Overený zákazník,

Garancia najvyššej kvality
Vrátenie tovaru do 30 dní od zakúpenia tovaru.
Možnosť platenia kartou
Módna poradňa